עורך דין – ייצוג מעסיקים מול תביעות עובדים

עורך דין - ייצוג מעסיקים מול תביעות עובדים

מעסיקים בחברות ועסקים בכל סדר גודל, חשופים מאוד לתביעות מצד עובדים. אחרי הכל, הסכמי העבודה הם הסכמים משפטיים לכל דבר, ואם עובד מרגיש שמתעמרים בו או שלא מקיימים את אחד או יותר מהסעיפים הרשומים בהסכם או אפילו שמעוניין לפגוע במעסיק או בחברה מכל סיבה אשר תהיה, יכול להגיש תביעה נגד המעסיק ונגד החברה.

מכיוון שתביעה כזאת יכולה לעלות בפגיעה מאוד גדולה במוניטין של החברה ולפעמים גם ברווחים שלה, חשוב מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין שמתמחה בתחום של דיני עובדה ואשר יש לו ניסיון רב שנים בתת התחום הספציפי של ייצוג מעסיקים מול תביעות עובדים.

משרד עורכי הדין לוין-עיני מתמחה בתחום של דיני עבודה ולו ניסיון רב בטיפול בתביעות עובדים שהוגשו כנגד המעסיקים שלהם. התחומים בהם מתמחה המשרד:

עורך דין דיני עבודה ויייצוג מעסיקים

עריכת הסכמי עבודה וחובות מעסיקים

  • עריכת הסכמי עבודה וחובות מעסיקים – על מנת שלא יהיו פרצות בהסכמי העבודה מול העובדים, חשוב מאוד לנסח אותם נכון מבחינה משפטית. משרדנו מתמחה בניסוח הסכמי עבודה מול עובדים פוטנציאליים, אשר יבהירו בצורה מדויקת את האינטרסים של המעסיק ויציגו את כל תנאי העבודה בצורה מאוד ברורה אשר אינה משתמעת לשתי פנים.

    במהלך עריכת הסכם עבודה אנו כמובן מתייחסים לכל אותן חובות מעסיק שקיימות בתחום דיני העבודה בכלל ובענף שאליו משתייכים העסק או החברה בפרט. חובות מעסיק אלה כוללות את החובה לשלם משכורות בזמן, להעיר לעובדים לפני שמתכוונים לזמן אותם לשימוע על מנת לאפשר לו לשפר את דרכיו, להעניק ימי חופשה ומחלה כחוק, לשלם פנסיה וקרנות השתלמות ועוד – על פי האמור בחוקי ההעסקה הקיימים בישראל כיום.

    עריכה נכונה של הסכמים כאלה הכוללת התייחסות אל חובות מעסיקים באופן כללי, יכולה לצמצם עד למינימום את הסיכון לכך שעובדים יגישו תביעות נגד המעסיק.

ליווי שוטף של מעסיקים

אנו כאן כדי לעזור , צור עמנו קשר

  • ליווי שוטף של מעסיקים – ליווי חברות ומעסיקים של עובדים שכירים ושל עובדים פרילנסרים לטובת מתן מענה לשאלות שעולות באופן שוטף בתחום של איומים של עובדים בתביעות מסיבות כאלה ואחרות ובהתנהלות המשפטית הנכונה מולם.

תביעות פרילנסרים

  • תביעות פרילנסרים – חברות ועסקים רבים מעסיקים לא רק עובדים שכירים אלא גם פרילנסרים, וגם מולם חייבים להיות הסכמי עבודה מאוד ברורים. לעתים ישנם מקרים שגם פרילנסרים מגישים תביעות נגד מעסיקים, וחשוב מאוד שכל מעסיק של פרילנסרים ידע בדיוק מהן זכויותיו המשפטיות מולם.

צו מניעה לפיטורין

על פי החוק, ישנם מקרים בהם עובדים רשאים להגיש צו מניעה לפיטורין, על מנת למנוע את פיטוריהם על ידי המעסיק.

במקרה כזה חשוב מאוד שהמעסיק ידע אודות האפשרות הזאת ושיהיו בידו את כל הכלים המשפטיים להתמודד עם הליך שכזה.

גניבת סודות מסחריים - תביעה

  • עובד אשר גנב סודות מסחריים מהחברה בה הוא מועסק על מנת להעביר אותם לחברה אחרת, הוא עובד שסרח וניתן לפטרו.

    כמובן שחשוב לקחת בחשבון שאותו עובד יכול יהיה להגיש תביעה שכנגד ולטעון שהמעסיק מתעמר בו. לכן, אם יש חשד לגניבת סודות מסחריים על ידי עובד, חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין לדיני עבודה המתמחה בייצוג מעסיקים, ולקבל המלצות משפטיות כדי לדעת איך נכון יהיה להתנהל.

ליווי מעבידים בתמ"ת בפני ממונה על עבודת נשים

החוק מגן על נשים בהיריון, נשים שנמצאות בשלב שלפני יציאה לחופשת לידה או נשים שעוברות טיפולי פוריות מפני פיטורין.

עם זאת, ישנם מקרים בהם, אם ניתן להוכיח כי ישנה סיבה אמיתית וצורך לפטר אישה הנמצאת באחד מהמצבים האלה – ניתן להגיש בקשה לפטרה דרך הממונה על עבודת נשים במשרד התמ"ת.

על מנת להגיש בקשה לממונה, חשוב מאוד להיות מלווה בעורך דין המתמחה בדיני עבודה, אשר יבדוק את המקרה ויעדכן אם אכן יש סיכוי לאישור הבקשה.

ניתוח הסכמים קיבוציים וצווי הרחבה

עריכת הסכמים קיבוציים וצווי הרחבה לטובת העובדים מחייבת קבלת ייעוץ מעורך דין דיני עבודה אשר מתמחה בתחום.

עורך דין כזה יכול לסייע בניסוח נכון של ההסכמים, כך שהעובדים ייהנו מהתנאים הטובים ביותר – עם כמה שפחות סיכון לפגיעה במעסיק או להגשת תביעה נגדו.

ייצוג בבית דין לעבודה

במקרה של הגשת תביעת עובדים, חשוב מאוד שהמעסיק ילווה בעורך דין אשר מתמחה בייצוג מעסיקים בבית הדין לעבודה ואשר יוכל להשיג עבורו את התוצאה הטובה ביותר.

משרד עורכי הדין לוין עיני מתמחה בתחום של ייצוג מעסיקים מול תביעות עובדים, ומספק לכל מעסיק ייעוץ משפטי וליווי לאורך כל הדרך, עד להשגת התוצאות הטובות ביותר שניתן להשיג. אנו דואגים לנהל את התיק תוך ניהול נכון של הסיכונים, גם על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר וגם על מנת למזער עד למינימום את ההוצאות ואת המשאבים הכרוכים בניהול התיק

הליך משפטי מדויק וליווי לאורך כל הדרך

כאשר מעסיק מגיע אלינו עם מקרה של תביעת עובד, אנחנו קודם כל דואגים לבחון את המקרה לאשורו, על מנת להעריך באופן המדויק ביותר האפשרי את השאלה אם התביעה מוצדקת ואם כן – את הסיכון הכספי שצפוי להיות למעסיק בגין תביעה שכזאת.

אם מגיעים למסקנה שהתביעה אינה מוצדקת בכלל, אנו מייצרים מענה משפטי מדויק ובודקים את האפשרות להגיש תביעה נגדית על מנת לקבל החזר על ההוצאות המשפטיות ועל עוגמת הנפש.

אם מגיעים למסקנה שהתביעה מוצדקת, עם סיום הערכת הסיכון הכספי, אנחנו בודקים עם המעסיק אם הוא מעוניין להגיע להסדר כלשהו עם העובד מבלי שהמקרה יגיע לבית המשפט עצמו.

אם לא – אנו עושים את כל הנדרש על מנת להגיע מוכנים לבית המשפט ולייצג את המעסיק בצורה האופטימלית.

לקבלת מידע נוסף אודות ייצוג מעסיקים מול תביעות עובדים ולקביעת פגישת ייעוץ ראשונית – צרו עמנו קשר טלפוני או דרך האתר ונשמח לעמוד לשירותכם

צרו קשר

עו"ד עומרי עיני

עו"ד אלון לוין