איכות סביבה

משרד עורכי דין לוין

לוין, עיני ולהב משרד עורכי דין ועורכי פטנטים הינו משרד בוטיק, מודרני ודינמי המציע שירותים מקצועיים, בלתי מתפשרים ותפורים באופן אישי לפי מידותיו של הלקוח.

המשרד מתמחה בתחומי דיני קניין רוחני, דיני הגנת מידע, דיני איכות סביבה, דיני עבודה ודיני מקרקעין.

כמו כן, למשרד צוות ליטיגציה מנוסה אשר מייצג את לקוחותיו בכל הערכאות המשפטיות, ובכלל זה בפני רשות הפטנטים, ובעל ניסיון רב בטיפול בסכסוכים בין בעלי מניות בעלי פרופיל גבוה ורגיש.  

תחומי התמחות

סימני מסחר

חשיבותו של סימן מסחר לחברה הוא לעיתים גדול משוויה הכלכלי. סימן המסחר הוא כרטיס הביקור של החברה לצרכן. ככל שסימן המסחר של חברה יצבור תודעה

להמשך קריאה »

דיני חברות

משרדנו מייעץ ומלווה חברות ישראליות ובינלאומית בפעילותן העסקית השוטפת. החברה הינה הישות המשפטית הראשונה של תחילת פעילות עסקית וכלכלית. לכן ישנה חשיבות רבה לדרך בה

להמשך קריאה »

צור קשר

איכות סביבה

בשנים האחרונות חלה התפתחות דרמטית ביחס לנושא הסביבתי. איכות הסביבה הפך לנושא מדובר ביותר, ונהוג לקשר אותו להתחממות הגלובלית, ולשינויי האקלים. יחד עם זאת הנושא הסביבתי מכיל בתוכו מגוון רחב של חוקים, החל באוויר נקי, שפכים, חומרים מסוכנים, פסולת ועוד.

כחלק מהניסיון לשמור על איכות הסביבה, החלה אכיפה מוגברת בנושאים אלו, הן על ידי המשרד להגנת הסביבה והן על ידי הרשויות המקומיות, אשר באו לידי ביטוי בהגשת כתבי אישום רבים כנגד חברות וגופים שונים בגין עברות איכות סביבה.

משרדנו מתמחה בנושא איכות וסביבה ומעניק שירותיו בכל מגוון נושאי הסביבה. בין היתר, משרדנו מייצג בבתי המשפט השונים, הפליליים, מנהליים, ואזרחיים, במסגרת תביעות, שימועים, כתבי אישום ועתירות מנהליות שעניינן איכות סביבה, ובכלל זה עברות בתחומי הפסולת, שפכים, הדברה, זיהום אוויר, מטרדים, קרקעות, ים ועברות סביבתיות של מפעלים מזהמים.

העצה הטובה ביותר שמשרדנו יכול להעניק ללקוחותיו, בעיקר לחברות שיש להן נגיעה לאיכות הסביבה ופוטנציאל לביצוע עברות, היא ביצוע תוכנית אכיפה פנימית בנושא איכות הסביבה, היינו, תוכנית הדרכה, הסברה, ומניעה בנושאים הסביבתיים, וכיצד ניתן למנוע את העברה לפני תחילתה.

ככל שכבר הוגש כנגדכם כתב אישום, ישנה חשיבות עצומה לדרך בה אתם מנהלים את התיק הפלילי. לכן חשוב ביותר להיוועץ עם עורך דין אף אם נראה לכם הדבר כחסר סיכוי ואתם מרגישים חסרי אונים.

כפי שציינו, בישראל קיימת גישה מחמירה כנגד נאשמים בעברות של איכות הסביבה. מרבית עברות איכות הסביבה הן עברות אחריות קפידה, כלומר, לא נדרשת מחשבה וכוונה לביצוע העברה. האחריות הפלילית רובצת במקרים מסוימים אף על תאגידים ונושאי משרה.

על אף הגישה המחמירה כנגד נאשמים בעברות איכות סביבה, ראוי לזכור כי קיימת גישה שונה במקצת, לא שהיא אינה מחמירה, אולם היא דוגלת בענישה כספית משמעותית יותר מסנקציה פלילית, בעיקר כאשר העברה הסביבתית אינה חמורה מדי.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                        

עו"ד עומרי עיני

עו"ד אלון לוין

צרו קשר