סימני מסחר

משרד עורכי דין לוין

משרד לוין, הינו משרד בוטיק שהתמחותו במתן שירותי ליטיגציה לחברות, אנשי עסקים בתחום המסחרי והקניין הרוחני.

המשרד הוקם מתוך מטרה להכיל תחת קורת גג אחת סל של שירותים משפטיים מגוונים בעלי זיקה האחד למשנהו ובעלי אופי מסחר ועסקי. בשנים האחרונות טיפל המשרד בשורה ארוכה של סכסוכים בין בעלי מניות, לרבות סכסוכים משפחתיים בעלי אופי רגיש במיוחד.

המשרד דוגל במתן שירות אישי התפור למידותיו של הלקוח, תוך מתן דגש מיוחד על דיסקרטיות, מסירות, יסודיות ומצוינות מקצועית נטולת פשרות.

תחומי התמחות

איך מקימים ועד עובדים

כיצד מקימים ועד עובדים?

ועד עובדים הוא התארגנות של עובדים במקום עבודה מסוים.התאגדות עובדים והקמת ועד הן דרכים טובות לשמור על זכויותיכם ועל עתידכם.עובדים מאוגדים משיגים יותר, שכן הזכויות

להמשך קריאה »

צור קשר

סימני מסחר

חשיבותו של סימן מסחר לחברה הוא לעיתים גדול משוויה הכלכלי. סימן המסחר הוא כרטיס הביקור של החברה לצרכן. ככל שסימן המסחר של חברה יצבור תודעה והכרה עם המוצרים שהוא מוכר, בהתאם יעלה ערך החברה, והצרכן יזהה את המוצר עם סימן המסחר.

על מנת שסימן יהיה כשיר לרישום והגנה עליו להיות בעל אופי מבחין בין הטובין של בעל הסימן לבין הטובין של האחרים. בחוק נקבע, כי ישנם סימנים שאינם ניתנים לרישום, בין היתר, סימן שיש בו כדי להטעות את הציבור, או סימן השייך למישהו אחר או דומה לסימן שיש חשש להטעיה.

מבחינת הרישום של סימן המסחר, ישראל הצטרפה "לפרוטוקול מדריד" בשנת 2010, ומאז ניתן להגיש בקשה לרישום סימן מסחר במדינות רבות החברות באמנה על סמך בקשה המוגשת בישראל. משמעות הדבר הוא שמבקש ישראלי יכול באמצעות בקשה בישראל לרשום במדינות שונות בעולם את סימן המסחר, וזאת במקום רישום עצמאי בכל מדינה ומדינה בנפרד.

תוקפו של סימן המסחר הוא ל-10 שנים מיום הגשת הבקשה לרישום ולאחר מכן יכול המבקש, בכפוף לתשלום אגרה, להאריך את תוקפו לתקופות נוספות. בתקופה זו מקבל בעל הסימן זכות ייחודית לעשות שימוש בסימן.

אם מישהו הגיש בקשה לרישום סימן מסחר שהוא דומה לסימן הרשום שלכם או דומה עד כדי הטעיה, ביכולתכם להגיש לרשם התנגדות לרישום סימן המסחר. המבחן אשר נקבע בפסיקה לצורך הקביעה האם מתקיים חשש להטעיה ידוע בכינוי "המבחן המשולש". מבחן זה כולל שלושה מבחני משנה והם: מבחן המראה והצליל (נבחן הרושם הראשוני של חזות הסימנים בכללותם וכן הדמיון הקולי) , מבחן סוג הלקוחות וסוג הסחורות (נבחן הדמיון בין המוצרים ודרכי השיווק שלהם); ומבחן יתר נסיבות העניין (נבחנים שאר הנסיבות הספציפיות של המקרה). למבחנים אלו נוסף מבחן ההיגיון והשכל הישר. חשוב לציין כי מבחן זה רלוונטי אף כטענת הגנה בתביעה הפרה.

תוך חמש שנים מיום מתן תעודת הרישום, יכול אדם להגיש בקשה למחיקת סימן מסחר מהסיבה שהסימן אינו כשר לרישום, או מהסיבה שרישום הסימן יוצר התחרות בלתי הוגנת לגבי זכויותיו של המבקש בישראל. ניתן להגיש בקשה למחיקת סימן מסחר בטענה של תום לב ללא כל מגבלה של זמן.

צרו קשר

עו"ד עומרי עיני

עו"ד אלון לוין